İlginizi Çekebilir
Archive (2020)
  1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Çikolata – Chocolat (2000)

Çikolata – Chocolat (2000)

Çikolata – Chocolat (2000)
2
7.2
2000
İngiltere, ABD
2 Saat 1 Dakika
Lasse Hallström

Gizemli bir genç kadın ve küçük kızı küçük bir Fransız kasabasına gelerek yerleşme kararı alırlar. Bu güzel kadın köydeki gündelik yaşantıya uyum sağlamakta biraz farklı mizaca sahiptir. Çünkü kasaba halkı son derece monoton insanlardır ve kadınların uyması gereken çok ağır kaideler vardır. Kasabaya gelen genç kadın kızıyla kalabileceği ve ufak bir de iş yeri açabileceği yer kiralar. Yaşlı bir kadından kiraladığı mekânda çikolata üretip satma düşüncesi vardır. Kadın zamanla evine yerleşir ve kasabada çok lezzetli çikolatalar yapmaya başlar. Kadının yaptığı çikolatalar sayesinde monoton kasaba halkına bir neşe ve huzur gelmeye başlar. İnsanlar birbirilerine karşı daha mutlu ve uyumlu davranmaya başlar. Ancak bu durumdan memnun olmayan insanlar da yok değildir.

Kasabada İstenmeyen İnsanlar

İlk etapta bu genç ve güzel kadın kasaba halkı tarafından iyi karşılansa da kasabaya gelen ve serseri olarak görülen kişilerle yakın temas kurması nedeni ile hızlı şekilde dışlanmaya başlar. Fakat bu durum kadını yıldırmaz. Aksine daha çok insanların hayatına dokunmaya çalışır. Çikolataların büyülü bir tadı vardır ve kimse bu çikolatalara karşı duramaz. Zamanla kendini daha da iyi şekilde kabul ettirmeye çalışan bu genç kadın için önemli bir savaş başlamıştır. Bir kısım kasaba halkı bu kadını çok severken muhafazakâr kesim tamamen uzak duracaktır. Bu uzak duranların başında da belediye başkanı vardır.

Bir önceki yazımız olan Oyuncak Hikayesi 4 - Toy Story 4 (2019) başlıklı makalemizde Christina Hendricks, Film Önerileri ve Josh Cooley hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap