1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (2019)

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (2019)

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (2019)
1
8.4
2019
Türkiye
2 Saat 21 Dakika
Özer Feyzioğlu

Cep Herkülü, belgesel filmlerden hoşlananlar için tavsiye niteliğinde verilecek film önerisi arasındadır. Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu yakın tarihimize başarıları ile damga vuran en önemli haltercilerimizdendir. Onun başarıları ile dolu yaşamını izlemek isteyenlere bu film, ayrı bir keyif sunacaktır.

Uzun metrajlı, Türk Yapımı olan Cep Herkülü, beğeni toplayan filmler içerisinde yer alan yapımlardandır. Filmin oyuncuları da Türk Sineması’nın usta kadrolarından oluşmaktadır. Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk başlıca isimler arasındadır. Yönetmenliğini ise, Özer Feyzioğlu yapmıştır. Türk Sineması’nda son dönemlerde biyografi alanında en çekilmiş en güzel yapımlardan biridir.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu Filminde Anlatılanlar

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu Filmi gerek konusu gerekse de başarılı oyuncu kadrosu ile dikkat çekmektedir. Sinema eleştirmenlerinin pek çoğunun film önerisi olarak sunduğu yapımlar arasındadır. Balkan Göçmeni olan Naim Süleymanoğlu, spor kariyerine çok küçük yaşlarda başlamıştır. Disiplinli çalışması ve her yaptığı işte ülkesini düşünerek mücadele vermesi, örnek başarılara imza atmasına neden olmuştur. Naim Süleymanoğlu, kısa hayat hikâyesine, çok sayıda başarıyı sığdırmıştır. Bu başarıları ve hayat hikâyesini konu alan filmde, dramatik sahneler de bulunmaktadır. Çok küçük yaşlarda başlayan başarı serüveninin güzel bir dille anlatımını filmde izlemek söz konusudur.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’nun Başarıları

Cep Herkülü diye nitelendirilen Naim Süleymanoğlu, başarılı kariyerine daha on beş yaşında başlamıştır. Sistemli ve disiplinli çalışması, filmde ayrıntılarıyla anlatılmaktadır. On beş yaşında, Dünya birincisi olup, adını altın harflerle yazdırmış olan milli sporcumuzdur. Daha sonra peş peşe gelen başarıları ile Dünya Halter tarihine geçmeyi başarmış bir kişidir. Bu sayede Türk gücünü ve isminin de dünyada tanınmasına vesile olmuştur. Üç tane altın madalya sahibi olan Naim Süleymanoğlu, Avrupa Şampiyonluklarında da altı tane ödülü bulunmaktadır. Yedi sefer Dünya birincisi olan haltercimizin hayat hikâyesi başarılı bir şekilde anlatılmıştır.

Biyografi Tarzında Beğenilen Yapımlar

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, biyografi tarzında en başarılı olan yapımlar arasındadır. Sporcunun özel hayatı da filme konu olmuştur. Yaşadıkları ve halter çalışmaları başarılı bir dille anlatılmıştır. Belgesel tadında akıcı bir dille işlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Rocketman (2019) başlıklı makalemizde 2019, Alton John ve Alton John Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap