1. Ana Sayfa
  2. Gerilim
  3. İstila Altında – Captive State (2019)

İstila Altında – Captive State (2019)

İstila Altında – Captive State (2019)
4
6
2019
ABD
1 Saat 49 Dakika
Rupert Wyatt

İstila altında, filminde on sene önce dünya uzaylılar tarafından işgal edilmiştir. ABD eyaletinde yaşayan insanlar dünyanın kontrolünü geri almaya çalışmaktadırlar. Aynı zamanda işbirlikçiler ile beraber de mücadele vermeye devam etmektedirler.

Film sırasında istilanın işbirlikçileri ve muhaliflerinin bakış açıları anlatılır. Aynı zaman da suçun ve fakirliğin tarihe karıştığı olaylar anlatılır. Ancak insanların olmadığı bir gelecekte nelerin yaşanabileceği ya da ne gibi sorunların yaşanabileceği şeklindeki konular anlatılır. Film bilim kurgu ve aynı zaman da bir gerilim filmidir.

İstila Başlıyor

Film ABD eyaletinin Şikago mahallesinde geçmektedir. Mahalle işgal altında olmaktadır. Bölge dünya dışındaki bir güç tarafından işgal edilmiştir. Film sırasında durum hem işbirlikçiler tarafından hem de muhalifler tarafından gerçekleştirilen bakış açıları tarafından anlatılmaktadır. Durum sıradan bir uzaylı istilası olmamaktadır. İstilanın ardından birçok olay da beraberinde gelmektedir.

On yıldır istila altında olmasının ardından geri alınmak istenmektedir. Geri alabilmek için mücadele verilmeye başlanmıştır. Ancak bu mücadele sırasında cesur insanların yanı sıra sırtını uzaylılara yaslamış olan kişilerde yer almaktadır. Üstelik bu durumdan oldukça da memnunlardır. İstiladan kurtulmak için herhangi bir çabaya da girmemektedirler. On sene önce gerçekleşmiş olan bu istilanın sonucunda fakirlik ve suç diye bir durum kalmamıştır. Bu durumlar tamamen tarihe karışmış şekildedir. Ancak bu durumun karşılığında birçok bedel de ödenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Captain Marvel (2019) başlıklı makalemizde 2019, Anna Boden ve Ben Mendelsohn hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap