1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Bright (2017)

Bright (2017)

Bright (2017)
2
6.3
2017
ABD
1 Saat 57 Dakika
David Ayer

Fantastik film severler için oldukça ilginç ve heyecan dozu yüksek filmlerden birisi de hiç kuşkusuz Bright filmidir. Filmin genel konusu polisiye gibi görünse de fantastik olaylar ve görseller de oldukça fazla olan filmler arasındadır. Bright filmi insan polis memuru ile ork olan bir polis memurunun birlikte çalışmasını konu edinmektedir. Ancak olaylar yalnızca iki kişi arasında yaşanmamaktadır.  Filmin genel olarak bu ikilinin etrafında dönse de orklar ve insanlar arasında yaşanan olayları ortaya sermektedir. Başrollerinde kaliteli oyuncuların bulunduğu Bright filmi kaliteli yapımlar arasındadır ve son derece beğenilen bir film olmuştur. Aynı zamanda filmde fantastik karakterler olarak yalnızca orklar bulunmuyor. Aynı zamanda elfler, periler gibi birçok farklı fantastik varlık daha bulunuyor.

Bright Filminin Ana Karakterleri

Bright filmi karakterleri özenle yaratılan karakterlerdir. Fantastik birçok ırkın bir arada bulunduğu filmde başrol karakteri insan ırkından olan Ward ve ork ırkından olan Jakoby’dir. Bu iki polis partnerdir ve birçok göreve birlikte gitmektedirler. Ward ve Jakoby artık aralarındaki tüm yaradılış farklılıklarını aşmış birçok zorlu mücadelenin altından da birlikte kalkmışlardır. Birlikte yaşadıkları onca maceraya rağmen yine de güvenli bir dünyada huzur içinde yaşamaktadırlar. Ancak bir gün bu huzur dolu dünyanın temelleri en derinden sarsılacaktır. Bildikleri ve sevdikleri ne varsa bu tehdit karşısında kalacak ve bu tehdidi de onların durdurması gerekecektir.

Beklenmedik Olaylar Ve Unutulduğu Sanılan Bir Asa

Los Angeles polis departmanında huzurla çalışan Ward ve Jakoby tesadüfen büyülü bir asa bulular. Bu asanın kötü ellere geçmesi demek dünyanın çok büyük bir tehdit altına girmesi demektir. Ancak beklenmedik bir olay gerçekleşir ve polislerden ork olan Jakoby’nin bu asayı kullanabildiğini keşfederler. Ancak bu olay aynı zamanda elflerin, orkların ve diğer tüm fantastik varlıkların da dikkatini çekecektir. Bundan sonra da dünya eskisi kadar güvenilir bir yer olmayacaktır. Filmin başrollerinde Will Smith, Joel Edgerton ve Noomi Rapace gibi son derece deneyimli oyuncuları görebilirsiniz. Yönetmen kodluğunda ise David Ayer oturuyor. Fantastik film severler için oldukça kaliteli bir yapımdır.

Bir önceki yazımız olan I Am Mother (2019) başlıklı makalemizde 2019, Film Önerileri ve Film Önerisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap