1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Braven (2018)

Braven (2018)

Braven (2018)
6
2018
Kanada
1 Saat 34 Dakika
Lin Oeding

Braven filmi 2018 ABD filmi; türü gerilim aksiyondur. Yönetmenliğini Lin Oeding yapmış olup, oyuncuları Jason Momoa,Garret Dillahunt,Jill Wagner’dır. Başrolü olan Jason Momoa; son zamanlarda Hollywood da peşinden koşulan nam-ı değer Game Of Thrones’un Kral Drogo’su ve DC’nin Aquaman’idir. Filmde işlenen konu; ABD/Kanada sınırında yaşayan bir ağaç kesicisi olan Joe Braven bir grup uyuşturucu kaçakçısı ile karşı karşıya gelir. Ve bu kişiler eroinleri Joe’nun dağların arasında olan evinde saklarlar. Joe bundan sonrası için sadece ailesini korumak adına hareket etmeye hazırdır. Şiddetse şiddetle karşılık verecektir.

Braven Filminin Tarzını Kelimelerle Anlatmak

Braven filmi bir kış manzarası hakimiyeti altında; çok kez belirsizlik olan, endişe duyulan yeri geldiğinde ciddi sahnelere imza atan ve her şeyden önemlisi finali sürpriz biten bir filmdir. Kuşkusuz bir filmin başlangıcı insanı çeken noktadır aynı şekilde filmin sonu da beyinde bıraktığı izdir.

Braven Filminin Hikayesinde İşlenenler

Braven filminde uyuşturucu satıcılığı,tehlikede olan bir ailenin yaşadıkları, cinayet, hayatta kalma mücadelesi, ölümüne mücadele verme, vahşilik, kurulan tuzaklar,dövüş sanatları, şiddet işlenen ana detaylardır.

Daha önceden dublör koordinatörü olan Lin Oeding’in Braven filmi beyaz perdedeki ilk yönetmenlik denemesidir. Film aksiyon ve gerilim sevenler için uygun bir tercihtir. Filmin özetine gelince; ABD/Kanada sınırı arasında yaşayan ve ağaç ustalığı işi yaparak ailesiyle mütevazi bir hayat sürdüren Joe Braven bir anda kendini bir bela içinde bulur. Uyuşturucu satıcılığı yapan bir çete ellerindeki uyuşturucuları saklamak için ıssız bir yerde buldukları eve saklarlar. Ancak bu ev onların sandığı gibi sahipsiz değil, Joe’nun evidir. Ve Braven’ı başlarda önemsemeyen çete aslında ciddi bir mücadeleye adım attığının farkında değildir.

Film Başarılı Oyuncuları ile Seyircisini Filmin İçine Çeken Bir Özelliktedir.

Filmin başındaki manzaralar seyirciye ilk başta çekecek özelliktedir. Zira insanı dinlendirmektedir. Belki akıcılık yer yer azalıp artsa da gerek görüntüleri gerek oyuncuların kalitesi ile sıkılmadan baştan sona izlenebilecek özellikte bir filmdir. Özellikle Jason Momoa hayranları için film kesinlikle beğenilecektir. Braven için en önemli şey ailesidir.

Bir önceki yazımız olan Suikast - Mechanic: Resurrection (2016) başlıklı makalemizde 2016, Dennis Gansel ve Film Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap