1. Ana Sayfa
  2. Biyografi

Bohemian Rhapsody (2018)

Bohemian Rhapsody (2018)
1
8
2018
İngiltere, ABD
2 Saat 14 Dakika
Bryan Singer

80’lerin popüler müzik grubu Queen’in ünlü solisti Freddy Mercury’nin hayat hikayesini konu alan film adını grubun en popüler şarkısı Bohemian Rhapsody’den alıyor. Başrolünü Rami Malek’in üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise X-Men filmlerinin de yönetmeni olan Bryan Singer oturuyor.

Mercury’nin ailesinin sıkıcılığından kaçarak gittiği bir barda gelecekte Queen’i kuracakları arkadaşları ile tanışma hikayesi ile başlayan film, bizlere dönemin şartlarına rağmen her zaman ikon olmayı başarabilmiş Mercury’nin farklı kıyafetlerini, yaşam tarzını ve dünya görüşünü anlatıyor.

Şarkılarına ilham olan Marry Austin ile yaşadığı çalkantılı aşkın bitmesi ve Marry’nin bir başkasıyla evlenmesi ile başlayan depresyon sürecinde Freddy birçok ünlü ismin de yaşadığı uyuşturucu batağına düşüyor. Bu esnada grubu ile ilgili sıkıntılar yaşamaya başlıyor. Bir başka yapım şirketinden solo albüm yapma teklifine kayıtsız kalamayan Freddy, Queen grubunu dağılmanın eşiğine getiriyor. Biseksüel olduğunu sonradan fark eden kahramanımız hiç tanımadığı kişiler ile yaşadığı ilişkiler sonrasında HIV virüsüne yakalanıp AIDS oluyor.

Hastalığının da etkisiyle iyiden iyiye duygusallaşmaya ve geçmişi ile yüzleşmeye başlayan ünlü solist Freddy Mercury, eski dostlarının kapısını çalmaya başlıyor. Kendi hastalığını gizlemesine rağmen düşen performansını sorgulayan dostları bu gerçekle yüzleştiğinde kendisine destek olmaya başlıyor. Ardından ise dünyanın en iyi performanslarının sergilendiği Live Aid konserlerine son dakika rezervasyon yapan grup son konserine çıkıyor.

Queen ve  Mercury efsanesini yakından tanıdığımız bu filmde karakterimizin içine kapanık olduğu kadar çılgın, kırılgan karakterde olduğu kadar özgüven sahibi olduğunu öğreniyoruz. Dönemin gençlerini peşinden sürüklemeyi başaran Freddy Mercury’nin hayat hikayesi kah hüzüne boğarken kah sahnedeki heyecanı bizlere yansıtıyor.

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.