1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Kara Panter – Black Panther (2018)

Kara Panter – Black Panther (2018)

Kara Panter – Black Panther (2018)
1
7.3
2018
ABD
2 Saat 14 Dakika
Ryan Coogler

Black Panther İlk önce karşımıza Civil War’da gözüktü. Sonradan kendi filmi ile karşımıza çıktı. Wakanda kralı öldükten sonra yerine geçen oğlu T’Challa babasından kalan  Wakanda’nın  gizliliği korumakla görevlendirildi. Wakanda Uranayum madeninin üzerine kurulmuş gizli bir ülkedir. Dünya’nın en sağlam ve pahalı olan madenini Wakanda teknoloji ve bilimde kullanarak çok gelişmiştir. Wakanda geleneklerine göre atalarından kalan mor bir bitki Kral’a doğaüstü güçler vererek yenilmeyen biri yapmaktadır. Uranyum ile yapılan kostüm ile birleşince ortaya Black Panther ortaya çıkmıştır.

Black Panther ülkesini ne olursa olsun korumak zorundadır. Arada da Yenilmezler’e desteğe gitmektedir :) Ayrıca Chadwick Boseman başrolünü oynadığı filmler arasında en iyi çıkış yapan ilk filmdir. Yapımcılar tarafından devam filminin geleceği sinyali verilen filmi beyaz perdede daha çok göreceğiz anlaşılan. Bilim kurgu aksiyon film severlere tavsiye ederim, iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Başlat - Ready Player One (2018) başlıklı makalemizde 2018, Ben Mendelsohn ve Gelecek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap