1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Black Mirror: Bandersnatch (2018)
1
7.2
2018
İngiltere, ABD
1 Saat 30 Dakika
David Slade

Son zamanlarda birçok film vizyona giriyor ve kişileri arkasından sürüklüyor. Black Mirror: Bandersnatch filmi, çok izlenen ve oldukça fazla etki bırakan bir filmdir. Ülkemizde ve tüm dünyada sevilerek beğenilerek izlenen film, muhteşem oyuncu kadrosu ve filmin içeriği ile seviliyor. Filmin konusu oldukça sürükleyici ve etkileyicidir. Yönetmen kadrosu ve oyuncu kadrosu ile akıllarda kalmayı başaran film, geniş kitlelere hitap edecek tarzda hazırlanmıştır. Yapım yılı 2018 yılıdır. Yapımcılığını ise netflix üstlenmiştir. Amerika birleşik devletlerinde İngiltere’de hazırlanmıştır. Film birçok kitleye hitap etmiş, geniş yankı uyandırmıştır.

Black Mirror: Bandersnatch Filminde Yaşananlar

Black Mirror diziden esinlenerek hazırlamış bir filmdir. Simülatör dünyası üzerinde gerçekleşen, gerçek olmayan bilgisayar dünyasında gerçekleşen bir yapımdır. 1984 yılında geçen hikâye üzerinde genç yazılımcı Stefan, fantastik bir roman olan Bandersnatch konusundan etkilenerek hazırlanan bir oyun üzerinde deneyler ve çalışmalar yapar. Oyun hazırlık aşamasında iken geniş yankı uyandırmaktadır. Oyun henüz demo halindeyken, büyük çapta faaliyet gösteren bir oyun şirketine bu oyunu satmayı başarır. Geçmişte gördüğü tedavi ve oyunu yazma süreci, oyunun sonunu ve kaderini değiştiriyor. Bu yüzden hareketlerine hakim olamayan Stefan, kontrolsüz ve plansız davranıyor. Davranışlarının ve hareketlerinin başkası tarafından kontrol edildiğini düşünüyor. Bu fikrinde hiçte yanılmıyor. Çünkü Stefan’ın hareketleri ve davranışları filmi izleyen kişiler tarafından yönetiliyor ve kontrol ediliyor. Black Mirror: Bandersnatch filminin sonu izleyiciler istediği gibi belirliyor.

Black Mirror: Bandersnatch Filmi Oyuncu Ve Yönetmen Kadrosu

Filmin geniş bir oyuncu kadrosu vardır. Filmin yönetmenliğini başarılı yönetmen David Slade gerçekleştirmiştir. Oyuncu kadrosunda ise will Poud, Fionn Whiteh, Craig Parking,  Alice Lowe,  Asım Chaud, Tallulah Had, Catriona Knox, Paul Bradley, Jonathan Aris, Fleur Keith, Laura Evelny gibi birçok profesyonel oyuncu yer almaktadır. Black Mirror: Bandersnatch Filmi, fantastik ve dijital dünyanın içerisinde gerçekleşen muhteşem bir filmdir. Bilim kurgu türünde film sevenler için, oldukça başarılı yapımlardan biridir.

Bir önceki yazımız olan 6 Underground (2019) başlıklı makalemizde 2019, 6 Underground ve 6 Underground Film Konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap