1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Bir Kadın Zaferi – De Dirigent (2018)

Bir Kadın Zaferi – De Dirigent (2018)

Bir Kadın Zaferi – De Dirigent (2018)
1
7.3
2018
Hollanda, Belçika
2 Saat 17 Dakika
Maria Peters

Film ve dizi izlemek birçoğumuzun en büyük hobileri arasında bulunuyor. Hafta sonlarında ve kış günlerinde ilk tercihimiz olan film izlemek keyifli vakit geçirmek için birebir olan bir etkinliktir. Kendi zevkimize göre bir film bularak harika zaman geçirebiliriz. Filmler kendi aralarında farklı farklı türlere ayrılır. Komedi, korku, romantik gibi türleri bulunan filmlerin arasında başarılı bir yapım bulmak pek de kolay değildir. Filmlerin arasından kaliteli ve yüksek puanlı bir yapım seçebilmek için detaylı bir araştırma yapmanız gerekecektir.

Son zamanların en iyi filmleri arasında bulunan Bir Kadın Zaferi, 2019 yılında beyazperdeye gelmiş bir dram filmidir. Biyografi ve tarih türlerini de içinde barındıran film Hollanda yapımıdır. Bir Kadın Zaferi filminin yönetmen koltuğunda oturan Maria Peters aynı zamanda filmin senaristidir.

Bir Kadın Zaferi Filmi Konusu

1926 senesinde geçen filmde 24 yaşında olan Hollandalı Antonia’nın hikayesi konu ediliyor. Dram filminin başarılı temsilcilerinden biri olan Bir Kadın Zaferi’nin ana karakteri Antonia,orkestra şefi olmanın hayallerini kuran genç bir kadındır. Hollandalı Antonia Brico, küçük yaşlardayken Amerika’ya göç eder ve orada yaşamaya başlar. Orkestra şefi olmak isteyen Antonia’nın bu isteği kadın olmasından dolayı pek dikkate alınmaz ancak genç kadın bu konuda kararlı ve çok isteklidir. Karşılaştığı sorunlar ve zorluklar karşısında yılmayan Antonia, dünya ile yüzleşmeye karar verir.  Berlin Filarmoni Orkestrası’nın sınavlarına giren genç kadın bu sırada hayatının aşkı ile tanışır. Antonia Brico bir süre sonra hayalleri ve aşkı arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

Bir Kadın Zaferi Filmi Oyuncuları

Bir Kadın Zaferi 2019 yılının başarılı filmleri arasında bulunuyor ve dram kategorisini temsil ediyor. Filmin başrolü olan Antonia karakteri Christianne De Bruijn tarafından canlandırılıyor.  Filmde De Bruijn’ e Benjamin Wainwright ve ScottTurnerSchofield eşlik ediyor. Filmin yönetmenliğini üstlenen Maria Peters aynı zamanda filmin senaristi olarak da karşımıza çıkıyor. Filmin yapımcıları arasında ise Dave Schram, Mieke de Bruijn, MylèneVerdurmen bulunmaktadır. Dram filmi olarak çıkan Bir Kadın Zaferi aynı zamanda biyografik bir filmdir.

Bir önceki yazımız olan Yaşam Şifresi - Source Code (2011) başlıklı makalemizde 2011, Duncan Jones ve Jake Gyllenhaal hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap