1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Ben Kimim? – Who Am I (2014)

Ben Kimim? – Who Am I (2014)

Ben Kimim? – Who Am I (2014)
2
7.6
2014
Almanya
1 Saat 42 Dakika
Baran bo Odar

Who Am I filmi 2014 yılı Alman filmidir. Filmin yönetmeni Baran Bo Odar , oyuncu kadrosunda ise Tom Schiling, Elyas M’Barek bulunmaktadır . Filmin başrol oyuncusu olan Benjamin tam anlamıyla genç bir bilgisayar dehasıdır. Amacı Almanya da değil tüm dünyada tanınan biri olmaktır. Bir gün bir hacker grubu tarafından çağırıldığında yaşanacak oyunlardan habersiz, amacına ulaşma arzusu ile bu teklifi kabul eder. Bu hacker grubuna katılması ile birlikte tehditkar bir grup içerisinde olmaya başlamıştır. Hiç beklenmedik eylemler söz konusu olmaya başlar.

Yalnız Bir Adamın Sanal Dünya Tutkusu

Who Am I psikolojik yanı olan, diğer yandan mantıktan uzaklaşmayan, akılda soru işaretleri bırakan, senaryo açısından son derece kuvvetli bir aksiyon filmidir. Başrol oyuncusu Benjamin sadece 25 yaşında, öz güven yoksunluğu yaşayan, yalnız, dışlanmış, kendini bilgisayara adamış ve sanal dünya içerisinde bir bakıma kaybolmuş bir gençtir.

Benjamin’in Diğer İnsanlardan Farklı Dünyası

İnternetin sağladığı yararların yanı sıra getirdiği dezavantajları yönleri ile de bazı insanlar için zarar verici olabilmektedir. Filmde hem anlatım hem de karakterler açısından detaylar arasında kaybolma gibi özellikler vardır. Sahneleri, temposu, müzikleri hepsi birbiriyle bir uyum içerisindedir. Hacker grubuna dâhil olması ile birlikte artık bir bilgisayar korsanı olmuştur. O artık sadece asosyal değil farklı bir kimlik sahibidir. Bu arada aşk ile tanışır. Ve kız arkadaşının ondan istediği şey ile ilgili hareketli sahneler başlar. Artık sanal dünyada koşturan bir gruptur. Film izleyiciyi ters köşeye yatıran bir özelliktedir. Bu sebeple internet dünyası, sanal dünyaya ilgi duyanlar açısından artı aksiyon ve suç dolu bir yapım olan Who Am I izlenecek ve beğeniler yüksek oranda olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bohemian Rhapsody (2018) başlıklı makalemizde 2018, başyapıt ve Bohemian Rhapsody hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap