1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Bas Gaza – Overdrive (2017)

Bas Gaza – Overdrive (2017)

Bas Gaza – Overdrive (2017)
1
5.4
2017
Fransa, Belçika, ABD
1 Saat 33 Dakika
Antonio Negret

Overdrive, Bas Gaza 2017 yılı filmi olup Fransa Amerika ortak yapımı aksiyon gerilim türündedir. Başrollerinde Scott Eastwood, Freddie Thorp vardır. Film iki soyguncu kardeş ve Fransa’ya gelmeleriyle birlikte bir suç şebekesinin içerisine dâhil olması ile başlamaktadır. Andrew ve Foster iki araba hırsızıdır. İşlerinde çok iyi olmaları onlara büyük bir ün sağlamıştır. Ancak bir gün klasik bir araba çalmaları ile birlikte her şey değişir. Çünkü yanlış kişiden çalmışlardır ve öldürülmemek için onlardan bir şey istenir. Artık bir suç şebekesinin patronuna çalışmaktadırlar.

İki Araba Hırsızının Yaşadığı Maceralar

Overdrive filmi içerik açısından Hızlı ve Öfkeli serisine yakındır. Arabaların çekiciliği, klasik arabalar ve bu arabalarla olan aksiyonlu sahneler dikkati çekmektedir. Filmde aynı zamanda iki kardeşin aile vurgusu da işlenmektedir. Film Fransa Marsilya da çekilmiştir. Fransa kıyıları ve manzaraları da filmin çekici olmasında büyük payı vardır.

Araba Tutkunlarının İlgisini Çeken Bir Film

Overdrive hareketli bir filmdir. Bazı hatalara dikkat edilmediği takdirde izlenirken keyfi alınabilecek türde bir aksiyon filmidir. Özellikle araba tutkunları için kaçırmaması gereken bir tür filmdir.
Bir suç şebekesinin başı olan kişinin arabasını çalmaya kalktıklarından şimdi başlarına gelen çok daha tehlikelidir. Mafya babasının rakibinden Ferrari’sinin çalınması istenir. Bu zor ve aksiyon dolu görevi nasıl yerine getirecekleri, nasıl başaracakları filmin içerisinde yoğurularak seyirciye sunulmaktadır. Bu da aksiyon dolu sahneler demektir. Öldürülmemek için başarmak zorundadırlar. Oyuncu kadrosu içerisinde Clint Eastwood’un oğlu Scott Eastwood bulunmaktadır. Bu da filme bir tık ilgi odağı sağlamıştır. Artı Fransa Marsilya kentinde güzel görüntüler içerisinde olmayı sağlayan görüntü yönetmenini de tebrik etmek gerekir. Güzellikler içerisinde bir aksiyon filmi izlemek keyif vermekte, izleyicisini filme çekmeyi başarmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları (2018) başlıklı makalemizde 2018, Credence Barebone ve Dan Fogler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap