1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. Balon Pilotları – The Aeronauts (2019)

Balon Pilotları – The Aeronauts (2019)

Balon Pilotları – The Aeronauts (2019)
1
6.6
2019
İngiltere, ABD
1 Saat 40 Dakika
Tom Harper

Film son derece farklı konusu ile dikkat çekiyor. Bilim adamlarının keşif yapmak için akıl almaz denemelerini farklı bir bakış açısı ile ele alıyor. Balon pilotları geçmişte yaşananları ele alırken, yapılan uçuş denemesinde iki bilim adamının balon ile yaşadığı zorlu ve cesaret isteyen macerası ile sizi ekrana kilitlemeyi vaat ediyor.

İki Genç Bilim Adamı Kimsenin Denemediğini Denemeye Karar Verir
Pilot Amelia Wren ve bilim insanı James Glaisher ile birlikte sıcak balonda bir keşif yapmaya karar verirler. Bunu diğer bilim adamları kabul etmezken kararlı olan iki bilim adamı havada heyecan, deneyim ve ölüm korkusunu bir arada yaşıyor. Sıcak hava balonu ile keşif yapmaya çıkmaları ile başlayan film her anı ile seyirciye farklı bir deneyim sunuyor. Hava da hayatta kalmak için verdikleri mücadeleyi ele alan film son derece gerçekçi görüntü efektleri ile dikkat çekiyor.

Havada Yaşam Mücadelesi Onları Beklemektedir
1862 yılında daha önce kimsenin yapmaya cesaret edemediği bu deneyimi yapmaya karar veren iki genç bilim adamı, havada yaşadıkları bu heyecan ve gerilim ile dikkat çekiyor. Pilot Amelia Wren ve bilim insanı James Glaisherbu uçuş deneyimini test etmek isteyen iki genç bilim adamı göklerin sırlarını keşfetmek için havalanmaya karar verirler. İkili, sıcak hava balonu daha farklı bir teknikle daha önce hiç yapılmamışı yapmaya karar verirler ve daha yüksekliğe çıkmaya çalışırlar.  Bunu yaparken işleri hiç de kolay olmayacaktır. Gökyüzünde nefes kesici keşifler yaparak her şeyin güzel başladığı bu deneyim süre ilerledikçe zorlu bir sürece dönüşür. Wren ve Glaisher, atmosferin en yüksek noktalarına ulaşırlar. Fakat bu noktaya çıkmaları ile birlikte artık hayatta kalmak için zorlu bir mücadele başlar. Gerçek bir yaşanmış hikayeden esinlenen film İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking’in hayatını anlatıyor.

Bir önceki yazımız olan Black Mirror: Bandersnatch (2018) başlıklı makalemizde 2018, Alice Lowe ve Bandersnatch hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap