1. Ana Sayfa
  2. Dram

Baba – The Father (2020)

Baba – The Father (2020)
8.3
2020
ABD, Birleşik Krallık, Fransa
1 Saat 37 Dakika
Florian Zeller

Günlük hayatınızda sıklıkla rastlayacağınız bir konu içeren The Father yani Baba filmi belki de günlük sorunlarınıza tercüman olacak bir içeriğe sahip. Belli yaş üstü ebeveynleri hayatta olan kişiler bu filmdeki bir sahneyi mutlaka yaşamışlardır diyebiliriz. Çünkü bu film yaşı ilerleyen herkesin duygu dünyasının ne kadar birbirine benzediğini öğretiyor aslında insanlara.

The Father Filminin Yapım İçeriği

The Father yani “Baba” olarak bildiğimiz filmin yönetmen koltuğunda Florian Zeller oturmuştur. Senaristliğini ise  Florian Zeller, Christopher Hampton in yaptığı film oldukça ilgi görmüştür. Oyuncuları  Anthony Hopkins, Olivia Colman, Mark Gatiss dır. Izleyici beyaz perdede dahi hayatın içine çeken çok güzel bir yapımdır.

The Father Filmi Konusu

The Father yani Baba filmi Hopkins’in oyunculuğunu konuşturduğu yılların birikimiyle oluşan ustalığını sergilediği müthiş bir yapım oldu.  Anthony 80 kusur yaşlarında, Aksi denilebilecek seviyede  huysuzluklar yapan, yaşının artık yalnız yaşamaya el vermediğini kabul etmeyen bir karakterdir.

Yalnız yaşamak konusunda oldukça ısrarlı olan ancak bunu istemeyen kızı ile sürtüşmeler yaşayan baba ileri yaşın verdiği unutmadık ve benzeri problemlerle yüzleşir. Yaşlılık ve zihninin ona oynadığı oyunlar ile savaşır. İzleyiciyi şaşırtan bu harika film iki dalda Oscar ödülüne adaydır.

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.