1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Baahubali (2015)

Baahubali (2015)

Baahubali (2015)
2
8
2015
Hindistan
2 Saat 39 Dakika
S.S. Rajamouli

2015 yılında en iyi aksiyon ve drama filmi ünvanına sahip olmayı başaran Baahubali  yani diğer bir ismiyle Başlangıç filmi muhteşem görsel efektlerin ve sahnelerin yer alması sayesinde izleyici kitlesinden tam not almıştır. Dünyaca ünlü oyuncuların yer aldığı filmin ilk galası ise yapımı yapılan ülkede gerçekleştirildi. Dünyaca ünlü sinema yönetmenlerinden biri olan SS Rajamouli tarafından yönetilen Baahubali  ayrıca oldukça zengin bir kadroya da sahip olduğu görülüyor. Güçlü kollara sahip olan anlamına da gelen Baahubali  bu sebeple filmin aktörüne sunulduğu özel bir isim ve anlam içeriyor.

Baahubali  Hakkında

10 Temmuz 2015 tarihinde Hindistan’da çekilen Baahubali  2 saat 39 dakikalık bir zaman dilimine sahiptir. Hikayesi yine dünyaca ünlü sinema yazarlarından biri olan VijayendraPrasad tarafından oluşturulmuştur. Senaryosunun ise SS Rajamouli tarafından yazılan Baahubali  yayınlandığı günden itibaren en başta Hindistan ülkesinde olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde izlenme rekoruna imza atmıştır.

Filmin Hikayesi

Sanga ve eşi Mahismathi şehrinin çevresinde yaşayan bir kabilenin en küçük parçasıdır. Suyun içerisinde boğulmak üzere olan bir bebeği yaşama döndürdüğünde ise bebeğin arka planını ve gelecekte ise kendisini ne gibi durumların beklediği hakkında tahmini bulunmuyor. Büyüme dönemine geçen çocuk ise dağları derinlemesine keşfetmek isteyen ve tamamen bağımsız bir ruhsa sahip olmak isteyen cesur bir yapıya sahip oluyor. Shivudu kadar büyüme gösteren çocuk daha sonrasında ise hayatın tüm güçlüklerini yenmeyi başarır. Son olarak da Bhallala Deva ile karşı karşıya gelir. Filmin en heyecanlı bölümü ise buradan sonrasında başlıyor.

Muhteşem Bir Hindu Filmi

Muhteşem bir Hindu filmi olan Baahubali  ikili role yer veriyor Kötülüğe karşı iyiliğin mücadele ettiği filmde heyecan ve aksiyon ile birlikte drama alanına da yer verildiği görülüyor. Filmde romantik anların da yansıtıldığı fark edilebiliyor. Ayrıca toplamda 3 Hindu lehçesinin yer aldığı Baahubali  filmi bu sayede Hindistan genelinden de sorunsuz bir şekilde izlenebilir. Filmi dilerseniz Telugu dili, Hinçte ve Tamilce dili üzerinden izleyebilirsiniz. Baahubali ’yi aynı zamanda dilerseniz Youtube üzerinden de full ya da bölüm bölüm izleyebilirsiniz. Muhteşem kraliyet konusunun yer aldığı Baahubali  bol aksiyonlu filmi izlemenizi tavsiye edebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Joker (2019) başlıklı makalemizde En İyi Filmler, Joaquin Phoenix ve Joker hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap