1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Aynı Yıldızın Altında – The Fault in Our Stars (2014)

Aynı Yıldızın Altında – The Fault in Our Stars (2014)

Aynı Yıldızın Altında – The Fault in Our Stars (2014)
1
7.7
2014
ABD
2 Saat 6 Dakika
Josh Boone

Dram filmine örnek olabilecek filmlerden bir tanesi de ‘The Fault in Our Stars’ (Aynı Yıldızın Altında)’dır. Film, romantik/dram türlerinin önemli temsilcilerinden biridir. Oyuncu kadrosu son derece iyi olan film senaryosu ile de oldukça dikkat çekiyor. Filmde 16 yaşındaki bir kanser hastası gencin dram yüklü hayatında değinilmektedir.

The Fault in Our Stars Filminin Oyuncuları

Aynı Yıldızın Altında, John Green’in aynı adla yayınlanan romanının film uyarlamasıdır. Filmin yönetmenliğini John Boone üstlenirken, filmin uyarlamasını ise Scott Neustadter ve Michael H.Weber yapmıştır. Çok sayıda başarıya imza atan filmin başrollerini Shailene Woodley ve Ansel Elgort paylaşmıştır. Filmde aşk ve ölüm temaları birlikte işlenmiş ve film izleyicilerden tam not almıştır. Kitap ve film arasında bazı farklar bulunmaktadır. Filmin çekimleri 2013 yılında başlamış ve film 2014 yılında vizyona girmiştir.

The Fault in Our Stars Filminde Neler Oluyor?

Aynı Yıldızın Altında, 16 yaşındaki Hazel Grace Lancester’ın hayatını konu almaktadır. Hazel, 3 senedir tiroid kanseri ile mücadele etmektedir ve kanser akciğerlerine de sıçradığı için yanında oksijen tüpü taşımaktadır. Kanserli hastaların bulunduğu destek grubunun toplantısına gittiğinde Augustus isimli bir genç adamla tanışır. Augustus daha önce beyin tümörüyle mücadele etmiş ve bu mücadele sırasında bir bacağını kaybetmiştir. Hazel ve Augustus birlikte vakit geçirmeye başlarlar ve zaman geçtikçe birbirlerine âşık olurlar. Hazel, akciğer tedavisi için hastaneye yatırılır ve Augustu onu burada hiç yalnız bırakmaz. Hazel’ın çok istediği bir hayali gerçekleştirmek isteyen Augustus, Hazel ile birlikte bir yola çıkmaya karar verir. Çift birlikte Amsterdam’a gidecek ve Hazel Grace’in en sevdiği yazar olan Peter Van Hounen’ı bulmaya çalışacaktır. Olaylar planlananların dışında gelişir ve Augustus bu seyahatte Hazel Grace’e beklemediği bir itirafta bulunur.

Bir önceki yazımız olan Stajyer - The Intern (2015) başlıklı makalemizde 2015, Anne Hathaway ve Nancy Meyers hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap