1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Avatar (2009)

Avatar (2009)

Avatar (2009)
4
7.8
2009
ABD
2 Saat 42 Dakika
James Cameron

Filmin konusu Pandora adlı bir gezegende türü tükenmekte olan Na’vi  ırkı ile oraya araştırma yapmaya ve maden çıkarmaya gelen askeri bir şirket arasında geçiyor. Askeri şirket ile gönüllü araştırma için gelen bilim insanları Avatar adı verilen bu araştırma programında genetik mühendislik sonucu Na’vilerin dna’sından yapılan boş bedenler ile insan bedenleri zihinsel olarak eşliyor. Na’vi bedenleri’nin içlerine girerek onları inceleme, öğrenme ve araştırma için programı başlatıyorlar. Abisi ölünce onun yerine geçen ve ayaklarında sakat olan Jake’de bu program içerisindedir.

Bilim insanlarının yanında koruma olarak Na’vi bedeninde oda görev alır. Bir gün Na’vi halkı’nın Prenses Neytir’e beklenmedik şekilde aşık olur işler karışır :D Jake sonradan gerçeği öğrenir ki askeri şirketin fikirleri farklıdır. Na’vi halkı Jake ve bilim insanları birlik olarak bu yok oluşu engellemek için elinden geleni yapacaktır. Yüksek bütçeli görüntü kalitesi zirvede olan bu filmde 3D’nin dibine vuracaksınız. İzlemediyseniz hemen izlemelisiniz. Şimdiden iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Tron Efsanesi - Tron Legacy (2010) başlıklı makalemizde 2010, Film Önerileri ve Film Tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Fantastik, bilim kurgu sevenler için mükemmel bir film. Büyüleyici sahneleriyle ilginizi çekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir