1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Assassin’s Creed (2016)

Assassin’s Creed (2016)

Assassin’s Creed (2016)
4
5.7
2016
ABD, Fransa, İngiltere, Hong Kong, Tayvan, Malta, İspanya, Kanada
1 Saat 55 Dakika
Justin Kurzel

Aksiyon, macera ve bilim kurgu sahnelerinin bolca yer aldığı Assassin’s Creed vizyonda yer aldığı 2016 yılından günümüze kadar yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Muhteşem bir oyuncu kadrosu ile vizyonda yerini alan film ayrıca olağanüstü görsel efektler sayesinde izleyici kitlesinin beğenisini de elde etmiştir. 23 Aralık 2016 tarihinden itibaren Türkiye sinemalarında da yerini alan Assassin’s Creed toplamda 1 saat 55 dakikalık sürece sahiptir. Film tercihe göre full olarak izlenebildiği gibi bölümler şeklinde de izlenebilir.

Filmin Hikayesi

Geniş bir konunun ele alındığı film genetik hatıraların kilidini açan yenilikçi bir teknoloji sayesinde Callum Lynch, 15.yüzyıla doğru İspanya ülkesinde atalarından biri olan Aguilar ve Nerhana adındaki atalarının maceralarını birebir yaşıyor. Lynch, henüz ilk başlarda tam olarak fark edemese de bir müddet sonrasında gizemli güçlere sahip olan bir ailenin ferdi olduğu düşüncesine sahip olur. Assassinler, baskı uygulayan bir güç ve kudretli Templar adındaki özel bir örgütün bugün almak açısından olağanüstü bilgi ve yeteneklere sahip olduğu fark ediliyor. İlginç bir hikâyeye sahip olduğu görülen Assassin’s Creed ayrıca sahip olduğu bazı özellikleri bakımından ise daha çok video oyununa dayalı olduğu görülebiliyor. Suikastçı, çıplak göğüslü erkek, kadın suikastçı gibi anahtar kelimeler de filmin içerini sunabiliyor.

Filmin Yönetmeni ve Oyuncu Kadrosu

Tahmin edildiği üzere Assassin’s Ceed dünyaca ünlü film yönetmenlerinden biri olan JustinKurzen tarafından yönetilmiştir. Başarılı yönetmen bu seriden öncesinde de pek çok macera, bilim kurgu tarzı filmlerde yerini almıştır. Yazarlığının ise Michael Lesslie ve senaryosunun ise Adam Cooper tarafından yazılan Assassin’s Creed bu bakımdan kusursuz bir senaryoya sahip olduğu görülebiliyor. Filmde dikkat çeken önemli ayrıntılardan biri de yıldır kadrosunun oldukça geniş olmasıdır. Filmde rol alan yıldız kadroda ise Michael Fassbender, MarionCotillard, Jeremy Ütüler gibi dünyaca ünlü yıldızların yer aldığı görülüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Tau (2018) başlıklı makalemizde 2018, Ed Skrein ve Federico D'Alessandro hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap