1. Ana Sayfa
  2. Biyografi
  3. Asla Gözlerini Kaçırma – Never Look Away (2018)

Asla Gözlerini Kaçırma – Never Look Away (2018)

Asla Gözlerini Kaçırma – Never Look Away (2018)
1
7.7
2018
Almanya, İtalya
3 Saat 9 Dakika

Asla Gözlerini Kaçırma filmi içinde Doğu ve Batı Almanya, nazi rejimi, komünizm gibi siyasi olaylar içinde yaşanan büyük bir aşk ve devamında getirdiği olaylar silsilesini sürükleyici bir dille anlatan çarpıcı bir film olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmenliğini FlorianHenckel von Donnersmarck yaptığı film uzun metrajlı olmasıyla da ilgi çekiyor. Toplam 3 saat 9 dakika süren film izleyicilerden uzun olmasına rağmen tam not almayı başardı

Asla Gözlerini Kaçırma Filmi Konusu

Asla Gözlerini Kaçırma Doğu Almanya’dan Batı Almanya’ya kaçan ancak nazi rejimi altındaki çocukluğunu sonrasında da komünizm etkisi altında geçen gençlik yıllarını unutamayan Barnert ismindeki bir sanatçının hayat hikayesini anlatıyor. Kurt ve Ellie üniversite yıllarında tanışan ve ilk görüşte aşık olan ilişkileri sorunsuz ilerleyen bir çift. Fakat bu mutlulukları Ellie’nin babasını pek memnun etmiyor ve kızının bu adamla ilişkisini kesmesini istiyor.  Kurt Ellie’nin babasının büyük bir sırrını bilmektedir. Kurt ise tüm geçmişi geride bırakıp sanatına odaklanmak istese de nazi rejimi ve komünizmin onda bıraktığı tramvatik etkiyi bir türlü atlatamaz.

Bir önceki yazımız olan Canavar Sorunları - Love and Monsters (2020) başlıklı makalemizde 2020, Canavar Sorunları ve Canavar Sorunları Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap