1. Ana Sayfa
  2. Komedi
  3. Aşıklar Şehri – La La Land (2016)

Aşıklar Şehri – La La Land (2016)

Aşıklar Şehri – La La Land (2016)
1
8
2016
ABD, Hong Kong
2 Saat 8 Dakika
Damien Chazelle

Damien Chazelle yönetmen koltuğuna oturduğu Aşıklar Şehri filmi bir Amerikan filmidir. Oyuncu olmaya çok istekli olan Mia ile caz piyanisti Sebastian’ın arasında geçen duygusal ilişki üzerinde kurgulanıyor. Bu anlamlı filmin çekildiği yer Los Angeles’tir. Galası ise  31 Ağustos 2016 tarihinde 73. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yapıldı. Amerika Birleşik Devletlerinde gösterime girdiği tarihte 9 Aralık 2016 olmuştur. Aşıklar Şehri filmi 2016’da en iyi filmlerin olduğu listeye giriş yapmıştır. Hatta bu tarihte Amerikan Film Enstitüsü Aşıklar Şehri filmini 2016 yılının en iyi 10 filminden biri olarak seçmiştir.

Aşıklar Şehri Filminin Merak Edilen Senaryosu

Film caz piyanisti Sebastian ile oyuncu olmaya çok istekli olan Mia’nın, Sebastian’ın bir restoranda yılbaşı şarkılarını kendi doğaçlama tarzıyla çaldığı sıra kapıdan geçen Mia’nın onu duymasıyla başlamaktadır. Zaman geçer yine aynı partide karşılaşır filmin kahramanları. Bu partide Sebastian 1980’lerin pop şarkılarını çalmakta olan bir grubun klavyeciliğini yapmaktadır. Bu sefer onunla uğraşmak isteyen Mia sahnedeki gruptan A Flock of Seagulls grubuna ait olan “I Ran (So Far Away) isimli şarkıyı söylemelerini rica eder. Parti bitiminde Mia Sebastian’ın yanına gider ve birlikte arabalarını aramaya başlarlar. Aslında fark etmeden çok iyi anlaşmaktadırlar ancak birlikte olmamak için bahaneler üretmektedirler.

Aşıklar Şehri Filmi Hakkında Merak Edilenler

Aradan zaman geçer ikili kendilerini birbirlerine daha yakın hissederler. Aradaki duygu artık yoğun bir sevgiye dönüşmektedir. Ancak aradan geçen onca yıl içerisinde bir şeyi fark ederler. Gelecek için olan hayalleri birbirinden farklıdır. İkisi de birbirine ölene kadar seni seveceğim diyerek yollarını ayırırlar. Mia güzel bir oyuncu olarak istediği bir rolü alır ve Paris’e yol alır. Bundan 5 yıl sonra Mia artık oyunculuğa adım atmıştır ve Sebastian dışında bir adamla evlilik yoluna girmiştir. Bir gece karı koca olarak akşam vakti arabada yol alırken Mia’nın kocasının fark ettiği bir caz barın önünde durarak içeriye girerler. Burada Mia ve Sebastian’ın yolları ilginç şekilde yeniden kesişmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kuralsız - Insurgent (2015) başlıklı makalemizde 2015, Ansel Elgort ve Robert Schwentke hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap