1. Ana Sayfa
  2. Komedi

Asabiyim Ben – Wild Tales (2014)

Asabiyim Ben – Wild Tales (2014)
1
8.1
2014
Arjantin, İspanya, Fransa, İngiltere
2 Saat 2 Dakika
Damian Szifron

Asabiyim Ben filmi 6 tane kısa olan hikâyenin birleşmesi sonucu oluşturulmuş bir filmdir. Bu 6 hikâyenin bazıları mutlu bazılarıysa üzücü bir şekilde sona ermektedir. Filmin içerisinde girdiğinizde aldatmayı, aşk acısını, kalp kırıklığını, haksızlığı, suçu gizlemeyi, öfkeyi, geçmişle olan hesaplaşmayı vs. görebileceksiniz. İçerisinde her şeyi görmenin dışında en çok karşınıza çıkacak olan şey cinayettir. Pedro Almodóvar ünlü Latin bir sinemacıdır ve filmin yapımcılığını yapmaktadır. Yönetmeni ise Arjantinli ve yaşça küçük olan Damián Szifron bulunmaktadır. Daha önceden Hermanos y detectives adlı polisiye diziden birçok izleyicinin tanıdığı isimlerdendir.

Wild Tales – Asabiyim Ben Konusu

Çeşitli şekillerle biten 6 farklı hikayenin en temelinde bulunan motivasyon bulduğu nokta aslında çok basit. Cevap günlük hayatta yaşadıklarımızdır. Günlük hayat düşünüldüğünde aslında hepimizin başına gelebilecek sıradan talihsizliklerin aslında ne kadar büyük boyuttan olan bir suç zincirine doğru sürüklendiğini çok keyifli bir şekilde yansıtmışlar. Özellikle filmi izlediğiniz zaman göreceksiniz ki ana rolün arabası çekilen patlayıcı uzmanı olan kısım filmin en başarılı yerlerinden biridir. Görülen hikâye katarsis/arınma sekansıyla bir bağ oluşturarak mutlu bir sona ulaşmaktadır.  Damián Szifrón, Ricardo Darin’in canlandırdığı karakter Simon Karakteridir. Film daha çok siyasi bir film olmaktan ziyade yönetmenin ülkede mevcut olan politik çevreyi yansıttığı bir yapıttır. Ana temasına bakıldığında basit bir olayın aslında ne kadar büyük sonuçlar doğurabileceğine yöneldiği vurgulanıyor. Başarılı oyuncu kadrosu ile ilgi çeken film cinayet ve suç olaylarının detaylarını kapsamlı bir şekilde veriyor. Filmin birçok başarılı sahnesi izleyiciyi ekranlara kilitliyor.

Wild Tales – Asabiyim Ben Oyuncuları 

Ricardo Darín, Oscar Martínez, Leonardo Sbaraglia, Érica Rivas, Rita Cortese, Julieta Zylberberg ve Darío Grandinetti filmde ismi geçen önemli oyuncular arasındadır. Her bir oyuncunun filmde önemli bir karakteri canlandırması filmin ilgi çeken yanlarındandır. Yabancı dilde en iyi film dalı olarak 87.Akademi Ödüllerinde Akademi Ödülü adayı gösterilen bir film olmuştur. Başarılı oyuncuları sayesinde hem sevilen hem de başarılara imza atan film herkes tarafından tam not almayı başarmıştır.

Yorum Yap

Film Önerisi Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşınız.