1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. ARQ (2016)

ARQ (2016)

ARQ (2016)
1
6.4
2016
ABD, Kanada
1 Saat 28 Dakika
Tony Elliott

ARQ Filmi, bilim kurgu yapımlardan hoşlananlar için tavsiye edilecek film önerisi arasındadır.  Başrollerini Robbie Amell, Rachael Taylor paylaşmaktadır. Yönetmen koltuğunda ise Tony Elliott bulunmaktadır.

ARQ Filmi, Amerikan Sineması’nın heyecan ve aksiyon dolu yapımlarından biridir. Kurgu karakterleri ve heyecanlı sahneleriyle, bu tarz yapımlardan hoşlananlara verilecek film önerisi içerisinde yer alır. ARQ Filmi’nde farklı fantastik öğeler de bulunmaktadır. Zaman içerisinde yolculuk, bilimsel çalışmalar ve bol heyecan, öne çıkan unsurlardandır.

ARQ Filmi’nin Konusu

ARQ Filmi’nin kısaca konusu şu şekildedir: Renton ile Hannah önemli bir amaca hizmet etmek için çalışmaktadır. Bu görevleri kutsaldır. Tüm evrende sonsuz barışı sağlamak için var güçleriyle çalışmaktadırlar. Söz konusu çift, bu uğurda, çok farklı ve zor görevler üstlenirler. Savaşları sona erdirmek için bir enerji kaynağı bulmuşlardır. Önemli olan, bundan sonraki aşamadır. Bu enerji kaynağının bulunması kadar, korunması da oldukça zor bir iştir. Bu görevin üstesinden gelebilmek, oldukça güç olacaktır. Bu zorlu görev için laboratuvarda uzun çalışmalar yapacaklar ve çeşitli riskler alacaklardır. Fakat laboratuvarda başlarına beklenmedik bir olay gelir. Bu aşamadan sonra, çifti zorlu günler beklemektedir.

Sonsuz Barışın Zorlu Mücadelesi

ARQ Filmi’ne hayat veren Renton ve Hannah çiftinin bilim kurgu temalı öyküsü, başarılı bir şekilde işlenmiştir. Bu tarz filmlerden hoşlananlar için tavsiye edilecek film önerisi olarak, ilk sıralarda yer alacaktır. ARQ Filmi’nde, sonsuz barışa giden zorlu yolda, film kahramanlarının mücadelesi anlatılır. Laboratuvarda bulunan enerji kaynağını saklamak zor olacaktır. Bunun için, büyük mücadele verilecektir. Hatta bu görevi yaparken, laboratuvarda hapis kalacaklardır. Olayların işleyişi bundan sonra daha da değişecek ve zorlaşacaktır. Bu nedenle, başlarına türlü işler gelecektir. Zaman içerisinde kilitli kalmaları, olayları istenmeyen boyutlara taşıyacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Bölge - Green Zone (2010) başlıklı makalemizde 2010, Film Önerileri ve Green Zone hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap