1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Aquaman (2018)

Aquaman (2018)

Aquaman (2018)
2
6.9
2018
ABD, Avustralya
2 Saat 23 Dakika
James Wan

Fragmanını izlediğiniz zaman bile merakınıza engel olamayacağınız, konusu ile şaşırtan bu film mutlaka izleyeceğiniz filmler arasında olmalıdır. Çeşitli sahneleri, oyuncuların işinde ki profesyonelliği, filmde kullanılan kıyafet ve çeşitli araç gereçler filmin ilgi çekici olmasını sağlamış olup filme ayrı bir hava katmıştır.

Aquaman Filmin Konusu Nedir?

Filmin genel halinden ve oyuncuların profesyonelliği bir yana filmin konusu ve kurgusu bir o kadar ihtişamlıdır. Filmin ilk başlangıç noktası kötü hava koşullarında başlıyor. Havada fırtına ve rüzgâr hâkim. Filmin ana konusu olan Deniz fenerinde bekçilik işi yapan Tom birisini fark etmiştir. Fark ettiği kişi yaralanarak kıyıya vurmuş ve elinde tuttuğu asa simgesi ile Tom’un dikkatini çekmeyi başarmıştır. Tom bu kadını yaralı halde görünce evine taşımaya karar verir ve taşır. Taşıdığı kadın ise Atlanta kraliçesi olduğunu beyan eden Atlanna’dır. Tom’un Atlanna kraliçesine yardım etmesi üzerine ortaya yeni bir aşk çıkacağından hiç kimse haberdar olmasa da ilerleyen günlerde birbirlerine âşık olur ve evlenirler. Mutlulukla atılan bu aşkın meyvesi olarak Arthur adında erkek çocukları olur.

Filmin Sonu Nasıl Olacak?

Mutlulukla giden bu ilişki gelen savaşçılar ile mutsuzluk kapıları açılır. Savaşçılar kralın kızını almak isterler. Bu savaştan kurtulan Atlanna daha sonrası için endişelidir Tom ve Arthur’u korumak ister. Ülkesine döner ve kendisinden hiç haber gelmez. Bu zaman diliminde Arthur deniz canlıları ile iletişime geçebildiğini öğrenir. Yıllar geçer ve denizaltı korsanlarca ele geçilir. Korsanlar oldukça acımasız olup askerlere karşı acımasızlardır. Arthur imdada yetişecektir ve çeşitli haber kanallarında kurtarma olayları konuşulur. Sonrasında ise ismi Aquaman olarak anılmaya başlanır. İnsanların denizleri kirletmesi hakkında tüm krallık toplanır ve toplantı yapılır. İnsanlara karşı savaş başlar. Bu muhteşem filmi izlediğinize pişman olmayacaksınız. Şimdiden iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Ölümcül Sular - Crawl (2019) başlıklı makalemizde 2019, Alexandre Aja ve Barry Pepper hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap