1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Alive – Saraitda (2020)

Alive – Saraitda (2020)

Alive – Saraitda (2020)
1
6.2
2020
Güney Kore
1 Saat 38 Dakika
Il Cho

Güney Kore’de yapılan bir film olan Alive zombilerle ilgili kıyamet konusunu işleyen korku ve drama karışık bir filmdir. Haziran 2020 de vizyona giren film ile ilgili olarak aksiyon, drama ve korku severler için keyifle seyredilecek bir yapıt diyebiliriz.  Orijinal ismi Saraitda olan yapım uzun metrajlı bir sinema filmi özelliğindedir. Filmin yönetmeni İl Cho daha önce Amerikan yapımı olan Alone adlı filmin yazarı ile çalışmış ve ondan esinlenerek bu filmi kurgulamıştır.

Alive Filmi Konusu

Matt Naylor’un orijinal ve tüm izleyiciler tarafından beğeni ile seyredilen belgesel serisinin senaryoları doğrultusunda çekilmiştir. Film aslında hayatta kalma mücadelesi veren iki gencin hikâyesini anlatmaktadır. Gerçekçilik görüntülerinin çok fazla olduğu filmde zombileri yok ederek hayatına devam etme çabası veren, mücadele verirken de birçok olguya anlam yükleyen bir film özelliği taşımaktadır.

Film eleştirmenleri tarafından kusursuz olarak görünmese de sonuna kadar izlenebilirlik sağlıyor. Son dönemlerde yaşanılan Covid-19 virüsü gibi nedeni belli olmayan bir virüsün filmin geçtiği şehirde herkesi esir alması ve esaret ile ilgili mücadele anlatılmakta. Öyle ki bu virüs yüzünden koca şehir karantina altına alınmış ve evlere elektrik dahi verilememektedir.

15 yaş üzeri izleyici kitlesinin seyredebileceği film 1 Saat 38 dakika sürmektedir. Başrollerini Koreli ünlü genç oyunculardan Yo Ah-İn ve Park Shin-Hye paylaşmaktadır. Film netfix orijinal içeriklerinden seyredilebilmektedir. Eylül 2020 tarihinden itibaren de Türkiye’de bulunan izleyicilerle buluşmuştur.

Bir önceki yazımız olan Şikago Yedilisi'nin Yargılanması (2020) başlıklı makalemizde 2020, 2020 Film Önerileri ve Aaron Sorkin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap