1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. Alita: Savaş Meleği – Alita: Battle Angel (2019)

Alita: Savaş Meleği – Alita: Battle Angel (2019)

Alita: Savaş Meleği – Alita: Battle Angel (2019)
7.5
2019
2 Saat 2 Dakika

Rosa Salazar ve Christop Waltz’ın başrollerini paylaştığı film fantastik filmler kategorisindedir. Son derece macera yüklü olan filmde tüm olaylar 2563 yılında geçiyor. Alita yakın bir gelecekte kim olduğunu dahi hatırlamadan yeniden uyanır. Bu süreçte Alita’ya Ido isminde bir doktor yardım edecektir.

Alita Geçmişini Hatırlayabilecek Midir?
Ido, Alita’ya yardım etmeye karar verir ve bu zaman diliminde ise genç kadının bir ruha sahip olduğunu anlar. Alita yeni hayatına alışmakta güçlük çekse de Doktor Ido ona her konuda yardımcı olmaya çalışır. Gizemli geçmişinden genç kadını korumaya çalışırken aynı zamanda da anılarını yeniden hatırlamasında sürekli olarak destek olur.

Alita Yeni Dünya Düzeni İçerisinde
Dünyada yaşanan büyük bir yıkımından ardından tam olarak 300 sene geçmiştir. 2563 senesine gelindiğinde dünya hem insan hem de cyborg karışımı ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Bu yeni dünya düzeninde her şey yerli yerinde gibi görünse de aslında bir süre sonra yeniden kaos başlayacak gibidir. Dyson Ido gerçek bir cyborg cerrahı olarak görev yapar. Rutin olarak cyborg hurdalığında yerine getirdiği birtakım görevleri vardır ve araştırmalar yapar. Bu araştırmaları sırasında beyni zarar görmemiş olan bir cyborg bulur. Bu eski cyborg hurdası Ido’nun çok ilgisini çeker ve onu yeniden hayata döndürmeye karar verir. Ido uzun uğraşlar sonunda cyborga hayat vermeyi başarır. Bu hurda cyborg ise Alita’dır. Ancak Alita geçmişe dair hiçbir şey hatırlamaz. Her şeye rağmen Alita yeni hayatına uyum sağlamakta hiç güçlük çekmez ve hatta yeni yeni arkadaşlar da edinmeye başlar. Fakat bu kadar iyi bir hayat bir zaman sonra yeniden bozulacak ve Alita da kendi benliğini yeniden hatırlamaya başlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Garip bir filme benziyor izleyeceğim.