1. Ana Sayfa
  2. Macera
  3. Aladdin (2019)

Aladdin (2019)

Aladdin (2019)
3
6.9
2019
İngiltere, ABD, Avustralya
2 Saat 8 Dakika
Guy Ritchie

18 yaşında fakir genç olan Aladdin, hırsızlık yaparak zamanını geçiren biridir. Çoğunlukla karnını doyurmak için pazardan yiyecek çalar. Aladdin geceleri şehrin bir yerinde uyuyakalırken gündüzleri ise hırsızlık yaparak günlerini geçirir. Aladdin hırsızlık yaparak kötü bir iş yapsa da aslında onun altın gibi bir kalbi vardır. Onun macerası ise aslında babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan genç bir kızla tanıştığında başlar.

Babasını zorla evlendirdiği bu kız ise ülkenin sultanının kızı olan Prenses Jasmine’dir. Aladdin prenses Jamine’i görür görmez ona âşık olmuştur. Tek hayali de prenses ile evlenmektir. İmkânsız gibi görünen bu aşkına kavuşacağı da tam bir muammadır. Aladdin bir gün Harikalar Diyar’ından bir lamba çalar. Sıradan sandığı bu lamba sayesinde tüm hayallerine kavuşabileceği şansı elde edecektir.

Lambadan Çıkan Cin

Lambadan birden bire bir cin belirir. Aladdin önce çok şaşırsa ve hayal gördüğünü düşünse de bu cin gerçektir. Cin neşeli, eğlenceye düşkün biridir. Aladin’e 3 dilediğini gerçekleştirme şansı verir. Aladdin’in ise tek düşündüğü şey elbette ki sevdiği kıza kavuşmaktır. O lamba cini sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışacakken bilmediği bir şey vardır.

O da Sultanın danışmanı olan Jafar’ın hem Aladdin hem de lamba için planlar yaptığıdır. Aladdin ise tüm bunlardan habersiz bir şekilde hayalinin gerçek olmasını bekler vaziyettedir. Aladdin’in başının dertten derde girdiği macera filmi oldukça duygusal ve komik sahneler içeriyor.

Bir önceki yazımız olan Captain Marvel (2019) başlıklı makalemizde 2019, Anna Boden ve Ben Mendelsohn hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap