1. Ana Sayfa
  2. Liste Filmler
  3. Ailece İzleyebileceğiniz 5 Hint Filmi

Ailece İzleyebileceğiniz 5 Hint Filmi

Ailece İzleyebileceğiniz 5 Hint Filmi

Ailece vakit geçirmenin en önemli araçlarından birisi de hiç kuşkusuz film izlemektir. Sizler de aileniz ile birlikte vakit geçirmek isterseniz bu filmleri izleyebilirsiniz.

Kraliçe – 2013 (IMDb: 8,2)

2013 yılında komedi dalında vizyona girmiş olan bir filmdir. Filmde, düğününe kısa bir zaman kala nişanlısı tarafından terk edilen bir Rani’nin hikâyesi anlatılıyor. Nişanlısı tarafından, en beklemediği bir anda terk edilen Rani, bu duruma karşı çok üzülmüş olsa da balayı planlarını iptal etmeyerek Avrupa gezisine tek başına çıkıyor. Burada Rani, yeni kültürleri ve yeni hayatları keşfedip yeni insanlarla tanışacak ve birçok yeni şey öğrenecektir. Filmde Rani rolünde, Kangana Ranaut yer alırken nişanlısını Rajkummar Rao canlandırıyor.

Barfi – Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur! – 2012 (IMDb: 8.1)

 

Annesini küçük yaşta kaybeden Barfi, babasının büyüttüğü sağır ve dilsiz olarak dünyaya gelmiş biridir. Sağır ve dilsiz olmasına rağmen hayat dolu ve neşeli biridir. Bir gün şehrine Shruti Ghosh adlı güzel bir genç kadının taşınmasıyla aşkla tanışır. Shruti de yakın zamanda başka biri ile evlenecek olmasına rağmen Barfi’ye zamanla aşık olur. Fakat Shruti’nin ailesi kızlarının bu ilişkisine karşı çıkmakta, kızlarının sağlıklı ve normal biriyle evlenmesini istemektedirler ve bu birlikteliğin gerçekleşmesine izin vermezler.Yıllar sonra Shruti ve Barfi yeniden karşılaştıklarında, Barfi’nin kalbi başka biri için atmaktadır. Shruti’nin ise bir seçim yapması gerekmektedir. Ünü sınırları aşmış bir film olan Barfi’de, Barfi rolünde Ranbir Kapoor bulunurken Shruti’yi Ileana D’Cruz canlandırıyor.

Aruvi – 2016 (IMDb: 8,6)

2016 yılında gösterime giren film dram kategorisinde yer alıyor. Film giderek büyümekte olan ekonomide doğup büyüyen Aruvi isimli bir genç kızın hikâyesini anlatıyor. Fazla nazik bir yapıya sahip olan Aruvi, bulunduğu topluma ayak uydurmakta bir hayli zorlanmaktadır. Zor bir kız olmayı tercih ettiğinde ise hayatı beklemediği bir şekil alacaktır. Filmin başrolünde Aditi Balan bulunurken oyuncuları arasında Lakshmi Gopalaswamy ve Shwetha Shekar yer alıyor.

96-2018 (IMDb: 8,6)

2018 yılında vizyona giren film dram, Romantik kategorisinde yer alıyor. Filmde 96 yılında lisede okumakta olan Janu ve erkek arkadaşı Ramachandran’ın hikâyesini anlatıyor. O yıllarda aralarında  ie aşk ilişkisi bulunan ikili, mezun olduktan sonra ailevi sebeplerden dolayı bir daha hiç görüşememişlerdir. Yıllar sonra yeniden bir akşam yemeğinde buluşan ikili, eski anılarından bahsederek adeta geçmişe döneceklerdir. Filmin oyuncu kadrosunda ise Trisha Krishnan, Vijay Sethupathi ve Varsha Bollamma gibi oyuncular yer alıyor.

Dangal – 2016 (IMDb: 8,4)

Film; Güreş hayranı olan Hintli Mahavir Singh Phogat isimli bir adamın hikayesini konu alıyor. İki küçük kızı bulunan Mahavir Singh Phogat, kızlarına güreşmeyi öğretmek istemektedir. Babita Kumari ve Geeta Phogat isimli bu iki küçük kız, küçüklüklerinden itibaren güreş eğitimi alarak büyür. Büyüdüklerinde ise sağlam birer güreşçi olmuşlardır. Geeta, 2010 Commonwealth Oyunları’nda altın madalya  alırken, Babita ise gümüş madalya almıştır. Kadın birer güreşçi olmaları sebebiyle sosyal olarak birçok baskıya maruz kalacaklardır. Filmin başrolleri; Aamir Khan, Sakshi Tanwar ve Fatima Sana Shaikh tarafından canlandırıyor.

Bir önceki yazımız olan En Çok İzlenen 5 Kore Filmi başlıklı makalemizde En Çok İzlenen, En Çok İzlenen 5 Kore Filmi ve En İyi Filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap