1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Yaşlı Adam – A Score to Settle (2019)

Yaşlı Adam – A Score to Settle (2019)

Yaşlı Adam – A Score to Settle (2019)
1
4.6
2019
ABD, Kanada
1 Saat 43 Dakika
Shawn Ku

A Score to Settle, genç bir adamın patronunu kurtarmak adına suçu üstlenmesi ve hapse girmesiyle başlayan amansızca bir macerayı anlatan heyecan verici bir film. Normal sıradan bir hayatı olan Frank adında bir adam patronunun işlediği cinayeti üstlenir. Bir oğlu olan Frank’ın patronundan istediği sadece oğluna iyi bakmasıdır. Cezası oldukça uzun bir cezadır. Ancak başlangıçta düşünülen hesap tutmaz ve Frank hastalanır hapishaneden erken çıkar. Filmin tam anlamıyla başlangıç noktasının burası olduğunu söyleyebiliriz. Patronuna güvenerek onun suçunu üstlenen Frank’ın çıktığında karşılaştığı hayal kırıklığı, pişmanlığı ve öfkesi Nikolas Cage’in performansını anlamak açısından çok başarılıdır.

Frank’in Gerçekleri Öğrenmesi İşleri Değiştirecektir

Verilen sözlerle gerçekler birbiriyle uyuşmaz ve erken çıkan Frank durumu öğrenir. Bunun hesabını sormak için hareke geçer. Ancak, bu sefer babasını özleyen oğlu tarafından ikna edilir ve bu hesaplaşmadan vazgeçer. Ardından oğlunun başına gelenlerden sonra kaybedecek bir şeyi olmayan Frank büyük bir intikam serüvenine başlar. A Score to Settle gerek senaryo açısından, gerekse Nicolas Cage’in olağanüstü performansı filmi muhteşem bir duruma dönüştürüyor. A Score to Settle filminin üç bölümden oluştuğunu söyleyebiliriz. Her bir bölüm bir öncekini aratmayan sıra dışı sahneleriyle izleyiciyi adeta büyülüyor. Nicolas Cage her bir sahne de farklı bir ifade ve usta bir oyunculuk sergiliyor. Her bir sahne de ne yapacağını, nasıl bir duygu vereceğini yüz ifadelerinden çıkarmak zor. İzleyicinin merakını ve ilgisini film süresince üzerinde toplayan bir filmdir. Her bir sahnedeki duyguların hakkını fazlasıyla veren profesyonelce çekilmiş bir film.

Oyuncu Kalitesi Yüksek Film

2019 yılında vizyona giren film en çok izlenen ve beğenilen filmler listesinde yerini hala korumakta. Filmin özgün yapısı ve karakterlerin olağanüstü başarısı, heyecan ve adrenalini filmin sonuna kadar devam etmektedir. Bugün bile hala, izlenmesi gereken en iyi filmler sıralamasında olmasının, senaryo başarısı ve oyucuların muhteşem performansı ile böylesine sıradan bir konuyu sıra dışı zemine taşıyor. Nikolas Cage, Benjamin Bratt, Karolina Wydra, Mohamed Karim, Noah Le Gros gibi son derece yüksek kalitede oyuncular bulunuyor.

Film içerisinde 1-2 tane + 18 sahne bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Hollywood'da (2019) başlıklı makalemizde 2019, Bir Zamanlar Hollywood ve Bir Zamanlar Hollywood'da hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap