1. Ana Sayfa
  2. Aile
  3. 6 Süper Kahraman – Big Hero 6 (2014)

6 Süper Kahraman – Big Hero 6 (2014)

6 Süper Kahraman – Big Hero 6 (2014)
3
7.8
2014
ABD, Japonya
1 Saat 42 Dakika

Çok zevkli bir animasyon filmi olan 6 Süper Kahraman 2014 yılında Don Hall ve Chris Williams yönetmeliğinde seyircileri ile buluştu. Oldukça mizah içeren bir yapıya sahip olduğu için herkesi adeta büyülüyor ve kendisine çekiyor. Aksiyona da yer veren bu animasyon macera filmi bir robot ustası hatta dahisinin etrafında dönüyor. Tabi ki tüm mesele bundan ibaret değildir. Kendisine yardımcı olan bir arkadaşı ile kötülere karşı koyarak güçlerini birleştiriyor. Sizi sadece güldürmekle de kalmaz aynı zamanda duygulandıran bu macera filmi oldukça etkileyici sahnelere de sahiptir. Bu sahneler sizin duygu dünyanıza da birçok şey katacaktır.

Halen Hayranlık Hissettiren 6 Süper Kahraman

Orjinal adı Big Hero 6 olan bu animasyon film önerileri arasında yer almaya hak kazanan çok değerli bir yapıttır. Yapımcılığını Disney üstlenerek hayranlık uyandıran ABD filmleri arasında yerini çoktan ayırdı. Hem robot hem de kimya konusunda oldukça zeki olan arkadaşların yanı sıra birkaç süper kahraman daha birleşerek kötülere karşı savaşır. Fakat konusunun ana teması bu olsa da aslında aralarda ve süreçte yer alan sahneler daha fazla akılda kalıcıdır. Özellikle macerayı seven ve özellikleri arasında düzen, disiplin, sistematik bir yapı olan Wasabi de tıpkı Hiro gibi etki eden oyuncuların başında geliyor.

Dostluk ve Yardımlaşma Temalı Film

Her ne kadar süper kahramanların kötülere karşı Savaşı’ndan ve mücadelesinden bahsetse de tüm bu mücadele tek başına verilmiyor. Yapımcı ve senarist tek bir süper kahraman seçmek yerine yanı sora birçok arkadaşın bir araya gelmesini seçerek aslında yardımlaşma, dayanışma ve canı pahasına bile olsa dostluğun öneminden bahsetmeyi seçiyor.
Bu sayede renkli ve farklı karakterleriyle Gogo, Hiro, Wasabi, Honey Lemon ve FRED ‘ in bir araya geldiğini görmek filme ayrı bir canlılık katıyor. Ayrıca abisinin yaptığı bir robot ile arkadaş olarak o robotu da aralarına alan ve değer veren bu grup birçok başarıya imza atarken, birbirinden vazgeçmiyor. Bu özellikleri onları daha da güçlü kılıyor.

Bir önceki yazımız olan The King (2019) başlıklı makalemizde 2019, David Michod ve Gabor Czap hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Kaan Boş
    2 ay önce

    İzledim güzeldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir