1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. 47 Metre Derinde: Kafes – 47 Meters Down Uncaged (2019)

47 Metre Derinde: Kafes – 47 Meters Down Uncaged (2019)

47 Metre Derinde: Kafes – 47 Meters Down Uncaged (2019)
2
5
2019
İngiltere, ABD
1 Saat 30 Dakika
Johannes Roberts

Yönetmenliğini Johannes Roberts’ın üstlendiği film 47 Metre Derinde: Kafes dört kadın arkadaşın tatile çıkması sonucu ve sonrasında su altı macera sonucu hayatta kalma mücadelelerini konu alıyor. Dört genç kadın çıktıkları tatil için oldukça heyecanlıdır. Bu tatilin çok güzel ve eğlenceli geçeceğinden emindirler. Yaptıkları plan ise, harabeye dönmüş bir su altı şehri için dalış yapmaktır. Bu dalış sayesinde su altı derinliklerinde keşfe çıkmaktır.

Hesaba katmadıkları konu ise,su altı mağaralarından meydana gelen klostrofobik bir labirente sürüklenecekleridir. Aynı zamanda orada dünyanın çok tehlikeli köpek balıklarıyla karşı karşıya gelecekleridir. Genç dört kadının harika tatil planları hayat mücadelesine dönüşür. Bir şekilde sudan dışarıya çıkmanın ve onları orada bekleyen köpek balıklarını bir şekilde atlatıp oradan kaçmanın peşindedirler.

47 Metre Derinde Kafes: 47 Meters Down Uncaged Oyuncu Kadrosunda Yer Alan Kişiler

Filmin senaryo yönetmenliği Ernest Rie ve Johannes Roberts ile beraber bir kaleme alınmıştır. Daha önceki filmde oynayan oyuncaların hiçbiri bu filmde oynamamıştır. Film deSophie Nelisse, John Corbett, Corinne Foxx, Khylin Rhambo ve Brec Bassinger gibi ünlü oyunculara yer verilmiştir. Film ilk defa 13 Ağustos 2019 tarihinde Amerika’da bulunan Los Angeles şehrinde gösterime sunulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Bir Rüya İçin Ağıt - Requiem For a Dream (2000)  başlıklı makalemizde 2000, Bir Rüya İçin Ağıt ve Darren Aronofsky hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 8 ay önce

    Çok iyi değil ama izlenebilir.

  2. İlk film kadar iyi olmasa da gerilim baya yüksek. Final bölümü çok güzel bitti fakat yine de sahne gereği abartı olduğunu düşünüyorum. İzlenebilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir