1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. 300 Spartalı (2006)

300 Spartalı (2006)

300 Spartalı (2006)
3
7.6
2006
ABD, Kanada, Bulgaristan, Avustralya
1 Saat 57 Dakika
Zack Snyder

Büyük bir orduya karşı verilecek olan güçlü bir savaş vardır. Çok fazla ölümün gerçekleşeceği bu savaşta, 300 cesur ve yürekli asker hayatları pahasına savaşacaktır. Sparta kralı oldukça zor ve rahatsız edici bir durum ile karşı karşıyadır. Çünkü başa çıkması gereken başka bir kral vardır. Karşısında da fazlasıyla kuvvetli bir ordu yer alır. Pers Kralı Xerxes, sahip olduğu gücü savaşlar için en acımasız şekilde kullanır. Pers Kralı, ordularını merhametsiz bir şekilde Yunan Krallıkları üzerine gönderir. Tehlike altında olan bu krallıkların düşman işgalinden kurtarılması gerekir. Bunun için de yapılacak tek şey büyük bir savaşa girmek olur.

Sparta Kralı Ve 300 Cesur Asker

Pers Kralı Xerxes tarafından gönderilen orduların ve gücün bastırılabilmesi için Sparta Kralı bir an önce harekete geçmelidir. Aksi takdirde gelen güçler, Yunan Krallıkları ve halkı için yıkıma sebep olacaktır. Sparta Kralı, bu büyük güç ile mücadele edebilmek için 300 asker toplar. Cesur ve kahraman askerlerden oluşan 300 kişilik bir ordu kurar. Düşman güçleri karşısında her ne kadar çok güçsüz görünseler dahi bu orduda yer alan askerler kocaman yüreklerine ve korkusuzlukları ile savaşa girmekten çekinmezler. Tanrıları savaşa ikna edemeyen Sparta Kralı, 300 askerden oluşan ordusu ile savaşa girmek için hazırlık yapar.

Cesur Askerlerin Büyük Savaşı

Sparta Kralı ve 300 askeri için şartlar bir hayli zordur. Öyle ki bu savaşta ölme ihtimalleri çok fazladır. Ancak ne Sparta Kralı ne de askerler için bu önemli değildir. Tek önemli olan şey krallığın savunulması ve savaşın kazanılmasıdır. Ordu, Thermopylae’de Pers Kralı tarafından gönderilen düşman birlikleri ile kanlarının son damlasına kadar savaşmak için bekler. Bir yandan ise konsey tarafından savaşmama kararı alınır. Bu büyük bir hatadır ve çözülmesi gerekir. Aksi takdirde Pers askerleri büyük bir güç ile krallığı ele geçirecektir. Konsey tarafından verilen kararın yarattığı sorunu aşmak ve daha sonra da ordunun savaşa gitmesini beklemek önemli bir hale gelir. Sparta kralı ve 300 askeri artık çok büyük bir savaşa gireceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Yol - The Green Mile (1999) başlıklı makalemizde 1999, David Morse ve film hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap