1. Ana Sayfa
  2. IMDb +7
  3. 28 Hafta Sonra – 28 Weeks Later (2007)

28 Hafta Sonra – 28 Weeks Later (2007)

28 Hafta Sonra – 28 Weeks Later (2007)
2
7
2007
İngiltere, ispanya
1 Saat 40 Dakika

Grup halinde arkadaşlarınızla ya da ailenizle toplanıp film izlemeye karar verdiğiniz zaman işin en zor kısmı film önerileri arasından hangisini seçeceğinize karar vermektir. Burada yapabileceğiniz en doğru şey filmlerin konusuna ve türüne bakarak içlerinden size uygun olan filmi seçmektir. Şimdi konusunu anlatacağımız 28 Hafta Sonra ilginizi çekecek bir film olabilir.

28 Hafta Sonra Filminin Konusu

Film Rage adında bir virüsün tüm ülkeyi sarmasıyla birlikte yaşanan olayları konu alıyor. Zamanında tüm ülkede yayılan Rage virüsünün bittiğini düşündükleri zaman ülkeden çıkardıkları insanları karantina bölgelerine geri göndermişlerdir. Britanya adalarında çıkan bu virüs, Amerika ordusu tarafından kontrol altına alındığı zaman ülkeye dönenler arasında Don ve Alice de vardır.

Konu burada bitmiyor. İnsanlar karantina bölgesine döndüğünde hiç kimsenin aklına gelmeyecek bir şey yaşanır. İçlerinden birisi hâlâ Rage virüsü taşıyıcısı olmasına rağmen hiç kimse bunu anlamamış ve karantina bölgesine dönenlerle birlikte onu da ülkeye geri göndermişlerdir. Asıl olaylar virüsü karantina bölgesine yeniden taşınmasıyla birlikte başlar. Eğer bilim kurgu ve gerilim seven biriyseniz film önerileri arasından 28 Hafta Sonra tercihiniz olabilir.  Şimdi arkanıza yaslanın ve gerilim dolu bilim kurgu filminin tadını çıkarın.

Bir önceki yazımız olan Yetenekli Genç Kadın - Promising Young Woman (2020) başlıklı makalemizde 2020, Alison Brie ve Bo Burnham hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Mustafa Can Can
    10 ay önce

    Zombi filmi gibi güzel beğendim

  2. Tavsiye ederim mutlaka izlemelisiniz bu filmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir