1. Ana Sayfa
  2. Aksiyon
  3. 21 Bridges (2019)

21 Bridges (2019)

21 Bridges (2019)
1
6.6
2019
Çin, ABD
1 Saat 39 Dakika
Brian Kirk

Aksiyon ve gerilim filmleri , pek çok insanın favori film türleri arasına girmeyi başarmıştır. Heyecanı seven ve duygusallıktan pek hoşlanmayan izleyiciler için uygun olan bu kategorilerde çok sayıda başarılı film bulunuyor. Bir aksiyon filminin başarılı sayılabilmesi için en temel unsur heyecanı hep dorukta tutması ve filmin sonuna kadar izleyici meraklandırmasıdır. Gerilim filmlerinde ise sürekli bir rahatsızlık ve merak söz konusudur. Seyirci filmin sonuna kadar bir şeyleri merak etmeli ve her an her şeye hazırlıklı olmalıdır. Bu hususlar yerine getirildiyse o filmlere başarılı diyebiliriz.

Aksiyon ve gerilim türünün önemli temsilcilerinden biri olan 21 Bridges, ABD yapımı bir filmdir. Yönetmenliğini Brian Kirk’ün yaptığı film pek çok kişi tarafından olumlu yorum alacağa benziyor.

21 Bridges Konusu

21 Bridges, gözden düşmüş bir NYPD dedektifine odaklanan bir yapımdır. Chadwick Boseman ‘ın canlandırdığı bu dedektif kendini affettirebilmek için önemli bir fırsat elde eder. Polis katili olan bir adam şehir çapında insan avı başlatılır. Dedektif  bu konuda başarı elde ederek kendini affettirmeyi planlar. Bir süre sonra polis meslektaşları için kurulan bir komployu çözen dedektif önemli bir başarı elde eder. Saatlerin ilerlemesiyle beraber dedektifin  kimi takip ettiği ve kim tarafından takip edildiği daha da belirsiz bir hal alır.

Aramalar daha da yoğunlaştığında katilin yakalanması için çok ciddi önlemler alınıyor.Katilin Manhattan’dan kaçmasını önlemek amacıyla 17 tane köprü kapatılıyor ve  Manhattan adasının ilk kez dış dünya ile bağlantısı kesiliyor.

21 Bridges Oyuncu Kadrosu

Filmin başrolünü üstlenen Chadwick Boseman’ a Sienna Miller eşlik ediyor. ABD yapımı olan gerilim ve aksiyon filminin yönetmenliğini ise Brian Kirk üstlenmiştir. Fragmanları ile de çok büyük beğeni toplayan filmin izleyicilerinden tam not aldı. İlginç ve sürükleyici bir konusu bulunan 21 Bridges, türünün önemli temsilcileri arasına gimeyi başaracak bir filmdir. 6,6 IMDB puanına sahip olan bu yapım bazı olumsuz yorumlara maruz kalmasına rağmen sinema severlerin kalbinde önemli bir yer edinmeyi başarmış filmlerden bir tanesi olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Bir Kadın Zaferi - De Dirigent (2018) başlıklı makalemizde 2018, Benjamin Wainwright ve Christanne de Bruijn hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap