1. Ana Sayfa
  2. Arkadaş Ortamı
  3. 21 Blackjack (2018)

21 Blackjack (2018)

21 Blackjack (2018)
5
6.8
2008
ABD
2 Saat 3 Dakika
Robert Luketic

Başrollerini Kevin Spacey, Laurence Fishburne, Jim Sturgess ve Kate Boswoth’un oynadığı 2008 yapımı olan 21-Blackjack, güzel mekanların ve kızların yer aldığı, kumar filmlerini ve gençlik filmlerini sevenlerin izleyeceği, aksiyon, dram ve gerilim türünde bir filmdir.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT)’den çok iyi ortalama ile mezun olan ve sayılarla arası çok iyi olan Ben Campbell, Harward Tıp Fakültesine kayıt yaptırır. Okul parasını toparlamak için Robinson bursuna ihtiyacı vardır. Robinson bursu için CV’si yetersiz görülmektedir. Şaşırtıcı bir hikayesini olup olmadığı isterler. Ama Ben’in hikayesi yoktur ve para kazanmak için çalışması gerekmektedir. İkinci gidişinde ise Ben’in artık dikkat çekici bir hikayesi vardır.
Hikayemiz Öğretmen Micky Rosa’nın, birgün dersinde sayılarla arası iyi olan Ben’i fark etmesi ve ekibine onu dahil etmek istemesiyle başlar. Micky Rosa ve ekibi Blackjack oynamaktadır ve ekibinde sayacak birisine ihtiyaç vardır. Ben Camphell ilk başta teklifi kabul etmez ama hoşlandığı kız Jil Taylor onun ekibi katılmasını sağlar. Sayılarla arası iyi olan Ben, oyunu çok çabuk öğrenir. Ben ve ekibi hafta sonları Vegas’ta Blackjack oynayarak çok iyi para kazanmaya başlarlar. Ben bu sayede para biriktirerek Harward’a girmenin planlarını yapmaktadır. Bir taraftan da Jil Taylor ile sevgili olmuşlardır.

Hafta içinde eğitimlerine devam eden bu ekip hafta sonları farklı kimliklerle Vegas’a giderek kumar oynayıp eğlenirler. Güzel giden bu hikayede bilmedikleri şey ise Vegas casinolarında oyunu sayanları yakalayan Cole Williams adında birisi vardır. Ben ve arkadaşları Cole Williams’a takılırlar. Ben yakalanmıştır ama ekibi kaçarak kurtulur. Ben serbest kalır ama biriktirdiği tüm parasını kaybetmiştir. Micky Rosa ile de arası bozulanca ders notlarıda kötüye gitmeye başlamıştır. Ben durumu düzeltmek için Micky ile son bir iş yapmak ister. Beraber Vegas’ta Blackjack oynamayı teklif eder. Sonunda neler olacağı hep birlikte izleyerek göreceğiz. Şimdiden herkese iyi seyirler.

Bir önceki yazımız olan Fokus - Focus (2015) başlıklı makalemizde 2015, Adrian Martinez ve Dolandırıcı Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap