1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. 1917 Filmi (2019)

1917 Filmi (2019)

1917 Filmi (2019)
2
8.3
2019
ABD, İngiltere, Hindistan, İspanya, Kanada, Çin
1 Saat 59 Dakika
Sam Mendes

Bu filmin vizyon tarihi 21 şubat 2020’dir. 1917 filmi vizyona girmeden pek çok kişinin merakını uyandırmıştır. Filmin bu kadar merak uyandırmasının önemli bir sebebi de almış olduğu ödüllerdir. Film 73. kez düzenlenen Bafra Film Festivali’nde 7 dalda ödül almaya aday gösterilmiştir. Filmde farklı tekniklerin kullanıldığını söyleyen yönetmen ve senaristlerde filmin bu kadar ilgiyi hak ettiğinin üzerinde durmaktadırlar. Vizyon tarihi gelmeden önce çok fazla kişinin merakını uyandıran film vizyona girdikten sonra da birçok kişinin beğenisini kazanacağına benzemektedir. Peki, 1917 filminin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir bunlardan bahsedelim.

Filmin Konusu

Film I.Dünya Savaşı sırasında geçen bir konuyu işlemektedir. I.Dünya Savaşı sırasında askerlerin hayatını etkileyecek bir konuyu iletmek için iki asker görevlendirilmiştir. Bu iki asker bu görevi yerine getirebilecek mi, bu görevi yerine getirebilmek için hangi zorluklardan geçecekler filmde bunlar konu edilmiştir. Bu mesajı iletmekle görevli olan askerlerden birisi Britanya askeri olan kıdemsiz Onbaşı Schofield, diğeri ise kıdemsiz Onbaşı Blacked’tır.  Bu görev verildiği zaman neredeyse imkansız olan bu görevi bu iki askerin başarıp başaramayacağı herkesin merak konusu olmuştur. Bu iki asker bu mesajı yetiştirebilmek için zamanakarşı yarışmaktadır. Bu iki askere verilen görevi yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesajı iletmektir. Bu durum Blackenedindaha çok önem vermesi gereken bir durumdur. Çünkü kardeşi bu yüzlerce askerin arasında görev yapmaktadır ve hayatı tehlikededir.

Filmin Oyuncu Kadrosu

Filmin çok geniş ve başarılı bir oyuncu, yönetmen ve senarist kadrosu bulunmaktadır. Filmin oyuncu kadrosu;Benedict Cumberbatch, Richard Madden, Mark Strong, George MacKay, Dean-Charles Chapm tır. Filmin yönetmeni birçok başarılı filme imza atmış olan Sam Mendestir. Filmde farklı tekniklerin kullanıldığını ifade eden Mendes film severlere harika bir dram filmi sunduklarını belirtmektedir. Başarılı filmin almış olduğu ödüllerde izleyiciden tam not alacağının göstergesi niteliğindedir. İddialı yönetmen Mendes harika bir filme daha imza atarak adından çokça söz ettirmeye devam ediyor. Mendes neredeyse tüm filmlerinde kalitesini göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Balon Pilotları - The Aeronauts (2019) başlıklı makalemizde 2019, Balon Pilotları ve Balon Pilotları Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap