Zootropolis – Hayvanlar Şehri (2016)

Disney Movie yapımlarından biri olan Zootropolis Hayvanlar şehri orijinal adıyla Zootopia 10 Haziran 2016 tarihinde izliyicileriyle buluşmuş ve büyük övgüler toplamıştır. Animasyon, aile ve komedi türlerini ele alan Animasyon filmi Zootopia kendi alanında 2017 yılının Oscar ödülü ve 46 ayrı ödülün sahibi olmuştur. Yönetmeni tanınmış isimlerden olan Byron Howard’ın izleyicileriyle beyaz perdede buluşturduğu Zootopia medeni ve teknolojiyi kullanabilen hayvanların bir arada yaşadığı bir dünyayı konu almaktadır. Tilki Nick’in üzerine atılan iftiralardan sıyrılma çabasını ve Judy Hopps adındaki genç tavşanın yeni işi polislikle alakalı yaşadığı maceraları anlatıyor. Modern hayvanların yaşadığı Zootropolis adındaki metropol şehir bir çok türdeki hayvana ev sahipliği yapıyor. Zootropolis fil kadar büyük ve arılar kadar küçük hayvanların bile rahatça istediklerini yapabilen şehir olarak da biliniyor.
Yeni polis memuru olan Judy Hopps bu metropol şehrine yeni görevi için geldiğinde kabalık ve sert mizaçlı hayvanların olduğu şehirde polis memuru olmanın hiçte kolay olmayacağını fark eder. Kendini ispatlamak için geveze tilki Nick Wilde ile gizemli bir olayı çözmeye çalışacak ortak olacaktır.

Filmin orijinal seslendirme kadrosunda Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba, J.K. Simmons, Octavia Spence gibi isimlerin yanı sıra orijinal Türkçe dublajında Aysun Topar, Cem Yılmaz, Fatih Özacun gibi isimlerde yer alıyor.

Ailenizle rahat ve keyifle izleyeceğiniz film adeta bir görsel şölen edasında ve yaş demeden 7’den 70’e izleyicileri büyülüyor. Siz değerli kullanıcılarımıza kesinlikle tavsiye eder ve iyi seyirler dileriz.

[vurgu color=”#f5c518″]IMDb Puanı[/vurgu] 8/10
[vurgu color=”#1e73be”]Yapım Yılı[/vurgu] 2016
[vurgu color=”#81d742″]Süre[/vurgu] 1 Saat 43 Dakika
[vurgu color=”#ff5e00″]Tür[/vurgu] AileAnimasyonKomedi
[vurgu color=”#6fbcf3″]Oyuncular[/vurgu] Ginnifer Goodwin , Jason Bateman , Idris Elba , J.K. Simmons , Octavia Spence

[vurgu color=”#8224e3″]FOTOĞRAFLAR[/vurgu]

[vurgu color=”#dd3333″]FRAGMAN[/vurgu]

BATUHAN BAYTALBATUHAN BAYTAL Toplam 13 yazı
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara